Novinky

Průvodce světem doplňků stravy a vitamínů pro ženy

Průvodce světem doplňků stravy a vitamínů pro ženy

 

Aby naše tělo dobře fungovalo, potřebuje dostatek konkrétních živin, které bychom mu měli dodat správnou stravou. Ne vždy je to však možné – pak přicházejí na řadu potravinové doplňky a vitamíny. Jejich výběr se řídí tím, co náš organismus postrádá, s čím se právě potýká. A to se většinou odvíjí od našeho věku.

Vitamíny pro dospívající dívky: vsaďte na B6 a hořčík

Všechny určitě dobře víme, jak s námi hormony dokážou „zacvičit“. U dospívajících slečen je hormonální nerovnováha na denním pořádku, takže se potýkají se změnami nálad a zhoršenou pletí.

K ustálení hladiny hormonů nejlépe poslouží vitamín B6, který má pozitivní vliv na:

  • menstruaci,
  • náladu,
  • stav pokožky.

Hořčík přispívá ke zklidnění nervové soustavy a podporuje kvalitní spánek, což je potřebné snad v každém věku, nicméně teenagerky bývají k rozrušení přece jen náchylnější. Hořčík dokáže také zmírnit menstruační křeče.

Další vitamíny, které mladé slečny ocení:

  • zinek pro správnou činnost kognitivních funkcí,
  • vápník a vitamín D pro pevné kosti a zuby,
  • v případě silnější menstruace železo pro doplnění krevní ztráty, která může zapříčinit větší únavu a nesoustředěnost.

A nezapomeňte na podporu imunity. Během dospívání už je imunitní systém sice vyvinutý, ale vlivem procesů souvisejících s tímto obdobím může dojít k jeho dočasnému narušení.

 

Doplňky stravy pro ženy po dvacítce: krása, vitalita a plodnost

Ve věku zhruba 20–35 let si užíváme života plnými doušky a nechceme, aby nás cokoliv brzdilo. Pro podporu skvělé kondice a zdraví je vhodné zařadit jako doplněk stravy koenzym Q10. Jeho produkce po 25. roku věku totiž výrazně klesá, čímž se snižuje naše vitalita. Koenzym Q10 pozitivně ovlivňuje také plodnost.

Žena chce být krásná v každém věku, ale v tomto aktivním období snad nejvíce – chodíme častěji do společnosti, možná pokukujeme po vhodném partnerovi. Pak můžeme užívat suplementy, které dokáží napravit naše prohřešky z dospívání (časté barvení vlasů, neodličování se na noc apod.) a vrátit naší pleti, vlasům i nehtům jejich krásu a zdraví.

 

A pak přijde období, kdy začneme přemýšlet o miminku. Početí můžete podpořit zmíněným koenzymem Q10, zinkem nebo kombinací dalších vhodných látek a nezapomeňte začít včas užívat kyselinu listovou, o jejímž významu se dočtete níže.

Jaké vitamíny brát v těhotenství a při kojení

Hlavní doplněk stravy pro těhotné je kyselina listová, jinak také vitamín B9, folát nebo folacin. Působí jako prevence vrozených vad u miminka. Pro dosažení optimálního množství v organismu je nutné začít ji užívat s dostatečným předstihem, ideálně už 3 měsíce před začátkem snahy o otěhotnění.

Je potřeba zdůraznit, že v tomto období je nejdůležitější dodržovat zdravou životosprávu. Těhotenství však klade na ženské tělo mnohem vyšší nároky, proto je někdy třeba mu trochu pomoci. Produkty označované jako vitamíny pro těhotné obsahují optimální kombinaci vitamínů, minerálů a dalších látek, které nám mohou v době těhotenství chybět.

 

Vitamíny pro kojící matky by měly obsahovat zejména:

  • jód,
  • vitamíny A, C a D,
  • vápník,
  • B-komplex,
  • cholin,
  • omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA).

Hledáte-li nejlepší vitamíny pro kojící matky, pak by to měl být preparát obsahující výše uvedené.

Nejlepší vitamíny pro ženy po 40: podpořte svou krásu i psychiku

Buďme upřímné – po čtyřicítce si připadáme méně atraktivní i vitální. Často za sebou máme péči o malé děti, kdy se na nás podepsal nedostatek spánku i času sama na sebe. Možná se teď i více stresujeme, ať už kvůli ratolestem, nebo práci, a naše pozornost a soustředění není v nejlepší formě.

Tady přicházejí na řadu doplňky, které podpoří mozkovou činnost a mentální zdraví.

 

Oceníme i výše zmíněné preparáty pro krásné vlasy, nehty a pleť, důležitou roli zde sehraje také koenzym Q10, který účinně pomáhá:

Suplementy pro ženy během babího léta života

Po překročení prahu padesátky si začínáme všímat změn v různých oblastech života, ať už jde o zdraví, vzhled, či sex. Přichází menopauza, která nám na klidu nepřidá. A schopnost vstřebávat vitamíny ze stravy prudce klesá. Pokud jsme dosud nesáhly po žádných potravinových doplňcích, teď se tomu už nejspíš nevyhneme.

Vitamíny pro ženy po 50 by měly zajistit hormonální rovnováhu a zvýšit vitalitu i libido. Také je vhodné začít užívat:

  • vitamín B12, který hraje významnou roli při správném fungování mozku a při tvorbě červených krvinek,
  • vitamín A, důležitý pro posílení kostí, nehtů a zubů stejně jako pro zdravou pleť,
  • vitamín D, který posiluje imunitu, snižuje záněty v těle a pozitivně ovlivňuje období po menopauze.

Na trhu dnes najdete pro období menopauzy doplňky stravy obsahující vše uvedené a v optimálním množství.

Vitamíny pro ženy 60+ by měly reflektovat zejména zvýšenou zátěž na pohybový aparát, sníženou imunitu a klesající vitalitu. Doporučujeme začít užívat přípravky, které:

Dopřejte si nejlepší vitamíny pro ženy v každém věku

Myslete na to, že potravinové doplňky v žádném případě nenahradí kvalitní a vyváženou stravu. Mohou však pomoci, pokud se nám nedaří získat potřebné množství vitamínů z potravin. Pokud potřebujete podpořit svoje zdraví a krásu, už víte, jak vybírat. Tak se do toho klidně pusťte.

Přihlaste se do newsletteru

Akční nabídky a čerstvé články na váš e-mail

Chcete se dozvědět jako první o výhodných nabídkách a zajímavých článcích ze světa kosmetiky a zdravé výživy? Odebírejte náš občasný newsletter.

Jak má vypadat podzimní péče o pleť, aby byla krásná a svěží

Jak má vypadat podzimní péče o pleť, aby byla krásná a svěží

 

Stejně jako roční období by se měla měnit naše péče o pleť, protože různá teplota a vlhkost vyžadují jiné postupy. Na přelomu léta a podzimu je v první řadě potřeba dát pokožku do pořádku, protože ať se nám to líbí, nebo ne, léto se na ní vždycky podepíše. Jako druhý krok musíte pleť připravit na chladnější a sušší vzduch. Jak na to?

Proč na podzim změnit péči o pokožku

Hlavní změnou mezi létem a podzimem je pokles vlhkosti, který se ještě prohloubí, jakmile se v interiérech začne topit. Jednoduše řečeno – v létě nemá pokožka problém udržet se hydratovaná díky okolní vlhkosti, s podzimem vlhkost klesá, ochranná bariéra kůže se narušuje a zvyšuje se její citlivost.

A je toho více:

  • Chladnější teploty zvyšují náchylnost pokožky k vysoušení.
  • Podzimní povětrnostní podmínky zhoršují citlivost a kůže vykazuje větší podráždění.
  • Domněnka, že v chladných měsících nepotřebujete opalovací krém, zvětšuje riziko spálení a dalších škodlivých účinků slunečního záření.
  • Suché klima znamená, že pokožka produkuje více kožního mazu, což vede k vyššímu výskytu pupínků.

Dopřejte pokožce zotavení po létě

Pokud jste léto nestrávili zavření doma, dostala vaše pokožka pravděpodobně „zabrat“. Nejen lidé s citlivou kůží tak mohou začátkem podzimu pozorovat určité podráždění. Vrátit pokožku zpátky do formy vám pomohou hutnější vyživující a regenerační krémy, které zároveň vytvoří silnější bariéru a ochranu pro nadcházející chladné měsíce.

 

V akutních případech sáhněte po produktech s vitaminem C, které pokožku rychle uzdraví a rozzáří. Vyrovnává pigmentaci, což pomáhá zvýšit produkci kolagenu. Tyto produkty obsahují také vitamin E, který skvěle hydratuje.

Základem péče o pleť na podzim je důkladná hydratace

Možná si říkáte, že tohle přece platí celoročně. Pravda je taková, že i hydratace má svá pravidla. V létě platí, že méně je více, co se hydratačního krému týká. Je to proto, že vzduch má více vlhkosti a pomáhá tak pokožce, aby zůstala vlhká a zářivá.

Zejména s mastnější pletí můžete používání hydratačního krému v létě bez následků omezit, nicméně na podzim musejí s pravidelnou aplikací začít úplně všichni.

Věčný letní společník – pot

Pocení už jsme trochu nakousli, ale to kromě vlhkosti přináší i další negativní faktor: pot obsahuje látky, které porušenou pokožku dráždí a zhoršují tak její stav.

Tip číslo 4 bude znít trochu jako sci-fi, ale přidáváme několik rad, které vám pomohou tento bod splnit. Takže: bojujte proti pocení.

  • Na mastnější pleť postačí lehký hydratační přípravek, jako je pleťová voda či mléko.
  • Pro suchou pokožku doporučujeme spíše husté krémy nebo masti.
  • U smíšené pleti použijte na T-zónu lehčí pleťové mléko, na tváře hutnější hydratační krém.
 

Zatímco v létě mohou pleťové oleje zanechávat pokožku příliš mastnou a těžkou, na podzim se je nebojte začlenit. Je to skvělý způsob, jak obnovit rovnováhu vlhkosti během jinak suchých měsíců.

Dermatologové doporučují během podzimu a zimy podpořit hydrataci dalšími způsoby:

A nezapomínejte ani na své rty. Balzám mějte u sebe neustále a pravidelně jej nanášejte. Ten nejenže hydratuje, ale většinou obsahuje i ochranné složky, které v chladných, suchých a větrných podzimních dnech oceníte.

 

Nezapomeňte na ochranu

Tak jako v chladných měsících přidáváme vrstvy oblečení, naše pleť potřebuje to samé. Není od věci přípravky vrstvit. Důležitou zásadou je nanášení produktů od těch nejlehčích po ty, které jsou hutné a mastné – těmi péči zakončíme.

A co ochrana proti UV záření? To je přítomné ve všech čtyřech ročních obdobích, opalovací přípravky byste tedy měli používat i na podzim. Minimálně na obličej a rty. Skvělou volbou může být přechod z opalovacího krému na pudr nebo CC krém obsahující SPF, protože nabízí ochranu, aniž by způsoboval pupínky, a saje přebytečný maz. Zařaďte si ho jako bod 4.

Buďte k pokožce šetrní

Ujistěte se, že při podzimní péči o pleť nepoškozujete epidermis (svrchní vrstvu pokožky). Je čas dát si pauzu od intenzivních ošetření, včetně nadměrného peelingu, a zaměřit se na hydrataci a ochranu.

U peelingu přejděte na jemné prostředky, které použijete maximálně dvakrát týdně. Při čištění pleti se vyhněte pěnivým čisticím prostředkům, protože mají tendenci vysušovat. Místo toho si zvolte jemný čisticí krém a olejové odličovací prostředky.

Vyhněte se také všem produktům, které obsahují vůně a alkohol, a snižte používání exfoliantů a retinoidů. Jedná se o složky, které odlupují povrchové vrstvy pokožky.

Buďte krásná i během sychravého podzimu

Dejte svou pleť do pořádku po náročném létě a pak se soustřeďte na hydrataci, ochranu a šetrnější ošetřování. A jako vždy používejte jen kvalitní prostředky od ověřených výrobců. Přesně takové najdete u nás, tak se rychle pusťte do nákupu, ať můžete s podzimní péčí o pleť začít co nejdříve.

Přihlaste se do newsletteru

Akční nabídky a čerstvé články na váš e-mail

Chcete se dozvědět jako první o výhodných nabídkách a zajímavých článcích ze světa kosmetiky a zdravé výživy? Odebírejte náš občasný newsletter.

5 tipů, jak v létě zabránit zhoršení atopického ekzému

5 tipů, jak v létě zabránit zhoršení atopického ekzému

 

Milujeme léto – teplo, koupání, opalování… Tohle všechno je však velká zátěž pro naši pokožku a u lidí s atopickým ekzémem může dojít k akutnímu zhoršení stavu. Letním radovánkám se ale nemusejí vyhýbat – poradíme, co (ne)dělat, aby si léto užili bez vzplanutí.

Slunce a atopický ekzém – jde to dohromady?

Je to paradox. Působení slunečních paprsků, respektive ultrafialového světla, dokáže atopické pokožce pomoci i ublížit. UV záření napomáhá k úbytku buněk v horní vrstvě kůže, které jsou spouštěčem nadměrné imunitní reakce pokožky na alergeny (= atopický ekzém). Navíc na jejím povrchu hubí bakterie a další patogeny, které léčbu ekzému komplikují.

Nadměrné množství UV paprsků však způsobuje nevratné poškození kůže, proto je nejdůležitější letní zásadou se nespálit. Pro atopiky to platí dvojnásob, protože spálení je také typem zánětu, stejně jako ekzém, a jejich kombinace je pro náš organismus velmi náročná.

Tip číslo 1 tedy zní: přípravek na opalování musí být v létě váš nejlepší přítel.

Opalovací krém vhodný pro atopickou pokožku vybírejte pečlivě

Opalovací krémy pro atopiky musí splňovat určité požadavky. Nejvhodnější jsou produkty bez:

  • barviv,
  • parfemace,
  • konzervačních látek.

Úplně ideální je sáhnout po minerálním opalovacím krému, nicméně i přípravky s chemickým filtrem od ověřených značek jsou hypoalergenní a šetrné k pokožce. O „souboji“ těchto dvou typů produktů na opalování si můžete přečíst v článku Ekologické opalovací krémy versus chemické.

Opalovací krémy pro děti s atopickým ekzémem doporučujeme tyto:

 

A co atopický ekzém a bazén?

Delší pobyt ve vodě pro ekzematiky obecně vhodný není, to však neznamená, že by měli na vodní radovánky zapomenout. Stačí naopak myslet na výběr vhodného místa ke koupání a nezanedbat následnou péči.

Je známo, že atopický ekzém a moře je to nejlepší spojení (i když ekzém si to asi „nemyslí“). Mořská voda má díky vysokému podílu soli a minerálů ozdravný efekt. Naproti tomu chlor v bazénech kůži vysušuje a v přírodním koupališti hrozí riziko různého znečištění.

Tip číslo 2: po koupání v bazénu se co nejdříve osprchujte a namažte hydratačním krémem, na koupaliště beze sprch s sebou noste rozprašovač či láhev s čistou vodou.

 

Vlhkost pokožce škodí

Pokud bojujete s ekzémem, zůstat v suchu by mělo být vaší letní mantrou. To se týká nejen mokrých plavek, ale také propoceného oblečení. Častější převlékání se může zdát jako otrava, ale akutní zhoršení ekzému vám letní kratochvíle zkazí daleko víc.

Tip číslo 3: dalšími nejlepšími letními kamarády, kteří jsou vždy po ruce, se stávají náhradní oblečení a plavky.

Věčný letní společník – pot

Pocení už jsme trochu nakousli, ale to kromě vlhkosti přináší i další negativní faktor: pot obsahuje látky, které porušenou pokožku dráždí a zhoršují tak její stav.

Tip číslo 4 bude znít trochu jako sci-fi, ale přidáváme několik rad, které vám pomohou tento bod splnit. Takže: bojujte proti pocení.

  • Ve velmi horkých dnech se držte spíše ve stínu nebo v klimatizovaném prostředí.
  • Pijte hodně vody. To pomáhá tělu udržet si normální teplotu.
  • Noste volné oblečení z prodyšných látek ve světlých barvách.
  • Náročnější činnosti (cvičení apod.) provádějte v časných ranních nebo pozdějších večerních hodinách.
  • A když už se hodně zpotíte, dejte si co nejdříve studenou sprchu.

Hlavně zůstat v klidu

Pokud se vás problém atopického ekzému týká, určitě víte, jak o takovou pokožku pečovat. Základem je každodenní promazávání přípravky, které jsou vhodné a doporučené pro velmi suchou kůži se sklonem k atopii.

 

V neposlední řadě je důležitá psychická pohoda. Menší množství stresu, dostatek odpočinku a příjemná dovolenková atmosféra budou mít na vaši pokožku blahodárný vliv.

Proto tip číslo 5: užijte si léto v klidu. Díky našim radám a kvalitním přípravkům to bude hračka.

Přihlaste se do newsletteru

Akční nabídky a čerstvé články na váš e-mail

Chcete se dozvědět jako první o výhodných nabídkách a zajímavých článcích ze světa kosmetiky a zdravé výživy? Odebírejte náš občasný newsletter.

Rozhovor s Veronikou Sádlíkovou: Poznejte, kdo vám pomáhá s péčí o pleť

Rozhovor s Veronikou Sádlíkovou: Poznejte, kdo vám pomáhá s péčí o pleť

 

Veronika Sádlíková se v roce 2018 rozhodla zúročit zkušenosti nabyté v lékárenském prostředí a předávat je dál. A tak vznikla INVE Beauty – značka, která vám pomáhá díky správné péči o pleť vyjádřit svou vlastní krásu. Jaké byly začátky, co je v INVE Beauty nového a co se chystá, se dozvíte v dnešním rozhovoru. Veronika nás také nechá nahlédnout do soukromí a prozradí například, jakou kosmetiku používá.

Jaký byl hlavní důvod, že jste se rozhodla přejít z lékárenského prostředí do čistě kosmetického a začít takzvaně na vlastní pěst?

Již v lékárenském prostředí jsem přišla do kontaktu s kosmetikou. Dermokosmetika byla v rozkvětu a lidé o ni měli zájem. Hodně jsem se v lékárnách naučila a po mém odchodu na mateřskou už zbýval jen krůček k podnikání v kosmetice. Kosmetika mě vždy hodně bavila a i díky tomu, že jsem i pro své mimčo chtěla kvalitní kosmetiku, jsem se o ní začala zajímat ještě více, včetně biokosmetiky.

Jaké byly začátky? Musela jste překonávat nějaké překážky, nebo šlo všechno jako po másle?

Díky zkušenostem z lékárny jsem věděla, do čeho jdu. Takže jsem nevstupovala do neznámého prostředí. Samozřejmě začátky podnikání jsou velmi těžké a musíte si osvojit specifika podnikatele. Ale díky tomu, že mě prodej kosmetiky baví a je to i můj koníček, jsem do tohoto podnikání šla rovnou po hlavě, jak se říká.

Díky lékárenské praxi víte, na co se u produktů zaměřit. Podle čeho je tedy vybíráte?

Produkty vybírám hlavně podle složení a jejich účinnosti. Mladší syn trpí na ekzémy, a tak vím, jak je tento boj složitý. Vyzkoušeli jsme hodně krémů a mastí, až jsme našli ten pravý, který mu opravdu pomáhá. Samozřejmě, každý jsme jiný, takže každému bude sedět něco jiného, proto ani svým zákazníkům nedávám univerzální radu: toto je pro vás to pravé. Velmi ráda doporučím 2–3 produkty a zákazník si sám vyzkouší, zda mu vyhovují, či nikoli. Pokud mu „nepadne“ ani jeden, musí se hledat dál.

Dalším kritériem je i značka a její zaměření. Na trhu je nespočet kosmetických značek a každá nabízí svůj recept na krásu. Já se ze zkušenosti zaměřuji na dermokosmetiku a biokosmetiku.

Existují produkty, které byste do vaší nabídky nikdy nezařadila?

Takto jednoduše to asi nelze říci. Produkty si pečlivě vybírám na základě výše uvedeného. Díky tomu, že můj e-shop je primárně zaměřen na dermo- a biokosmetiku, nerada bych na e-shop zařazovala produkty, které jsou běžně k dostání kdekoli v obchodech. Také bych na e-shop nezařadila produkt, který by mi od pohledu neseděl, nebo byl dokonce svým složením nekvalitní. Snažím se řídit i svými pocity a citem pro výběr daného produktu. Pokud zavádím do e-shopu novou značku, snažím se o ní zjistit maximum. Nová značka se ujímá dlouho, pokud ji zákazníci neznají. Snažím se ji prezentovat na webu a pomocí newsletterů.

Jak vypadá váš tým? Je čistě rodinný, nebo zaměstnáváte i někoho „zvenku“?

Můj tým je velmi jednoduchý. Já, manažer celého e-shopu, a manžel, který se stará o kompletní stav skladu a expedici zásilek. Takže občas je toho opravdu hodně, co musíme zvládnout. Člověk by si ani nemyslel, že je kolem e-shopu takové ohromné množství práce.

A velké díky také patří externí agentuře Včeliště, se kterou jsem navázala ohromně prospěšnou spolupráci. Velmi mi pomohli se vzhledem webu a pomáhají s newslettery a dalšími marketingovými aktivitami.

Zakládáte si na kvalitních produktech od ověřených dodavatelů, mnoho výrobků zkoušíte sami na sobě. Jakou kosmetiku vy osobně používáte?

Já jsem odjakživa takový pokušitel a zkouším vše nové. Zatím mi to má pleť dovoluje. :-) Momentálně používám na pleť Uriage Age lift. Dlouhou dobu jsem používala Avene, pak Eucerin. Záleží totiž i na aktuálním složení produktů. Firmy to občas inovují a pak člověku nemusí nové složení vyhovovat. S tím jsem se setkala u zákazníků i u sebe několikrát.

Velký ohlas mají mýdla Nesti Dante, která jsem musela také vyzkoušet. Jsou čistě přírodní a jejich vůně je skvělá.

Sama máte děti, takže dokážete dobře poradit i maminkám. Jaká dětská kosmetika je vaše oblíbená?

Opravdu skvělá kosmetika je dětská řada od Weledy. Jemná a přírodní. Dále mohu doporučit Uriage Bebe a v neposlední řadě Uriage Xemose na atopický ekzém.

Máte čas pečovat o svou pleť pravidelně a důkladně, nebo u vás platí, že kovářova kobyla chodí bosa?

S velkou časovou vytížeností je chvílemi složité si najít chvilku pro sebe. Snažím se o pleť starat hlavně večer. Ráno to prostě občas nejde. :-) Když děti odejdou do školy, pleť ošetřím denním krémem s SPF. Pokud se chystám na jednání, tak samozřejmě nesmí chybět jemné líčení.

Preferujete osobní a proaktivní přístup. Co konkrétně mohou vaši potenciální zákazníci v tomto směru očekávat?

Všem potenciálním zákazníkům, kteří chtějí radu, se snažím vyjít maximálně vstříc a poradit jim dle nejlepšího vědomí. Většinou odpovídám na e-maily i během víkendu a večer. Telefon, přiznám se, o víkendu zvedám jen výjimečně.

Objednávku, kterou si zákazníci vytvoří, se snažíme vyexpedovat v co nejkratším čase. Dáváme jim vybrat z dárků a poskytujeme maximální péči o jejich balíček.

Objednávky mohou zákazníci tvořit i po telefonu, byť je to časově náročnější, ale i toto oceňujeme – když si zákazník neví rady a po našem rozhovoru je spokojený, že jsme mu poradili a dokázali s ním objednávku vytvořit a dokončit.

Další věcí, na které si zakládáte, je pečlivé zabalení zboží, aby nedošlo k jeho poškození. Do zásilek ale přidáváte i něco navíc. Na co se zákazníci mohou po rozbalení těšit?

Zákazníci si již při dokončování objednávky mohou vybrat z nabízených dárků. Takto zákazník ví, na co se může těšit, a má možnost vybrat si dle své preference. Do balíčků přidáváme i vzorky kosmetiky, pokud jsou k dispozici. Nabídku dárků se snažíme rozšiřovat dle aktuálních možností. Pokud si zákazník může vybrat dárek, je to dle mého názoru lepší, než aby dostal něco, co nevyužije a případně vyhodí.

Kromě ČR rozesíláte produkty i jinam. V jakých dalších zemích si vás zákazníci oblíbili?

Expanze do zahraničí je zatím v plenkách. Přece jen jsme na to jen dva. Zásilky můžeme zasílat na Slovensko, do Rakouska, Německa, Polska a Francie.

Nedávno jste navázali spolupráci se Zdravotním klaunem. Co vás k tomu přivedlo?

Se Zdravotním klaunem se znám již delší dobu z jiných projektů. Proto nás přirozeně napadla i spolupráce s INVE Beauty. Před několika lety jsem byla s mladším synem v nemocnici, bylo mu devět měsíců, tehdy jsem se s Klauny poprvé setkala. Když jsem viděla rozzářené dětské oči, jak najednou „zapomněly“, že jsou v nemocnici a měly ohromnou radost, byl to impuls, abych se o to více zajímala. Klauni nejsou jen v dětských odděleních, ale chodí i k dospělým pacientům. A to je také velká zásluha. Odvádějí skvělou a záslužnou práci, kdy nemocní na chvilku pozapomenou na svá trápení a jsou šťastní.

Jak konkrétně spolupráce vypadá a jak mohou přispět vaši zákazníci?

Jednou ročně organizaci Zdravotní klaun daruji finanční částku, kterou podporuji jejich činnost.

Naši zákazníci se mohou do této sbírky také zapojit, a to tím, že v košíku zadají produkt „Přispět Zdravotnímu klaunovi“, částka je 50 Kč. Celá tato částka bude poskytnuta organizaci Zdravotní klaun.

Jaké máte plány do budoucna? Chystáte se třeba rozšiřovat sortiment, nebo naopak zvolnit a více se věnovat rodině?

I nadále plánujeme rozvoj e-shopu, a to včetně nových značek a rozšiřování sortimentu. Rádi bychom, aby si u nás zákazníci vybrali vše, co potřebují pro kvalitní péči o sebe sama. Počínaje kvalitní kosmetikou pro dospělé, děti i maminky až po kvalitní stravu pro miminka.

Získejte příručku zdarma

Příručka zdarma „Obličej bez vrásek“

Pokud opravdu stojíte o mladistvou pleť, doporučujeme nanášení arganového oleje nebo jiných přípravků podpořit masáží obličeje. Že nevíte, jak na to? Pak si prolistujte naši příručku Obličej bez vrásek

Získat zdarma