Natracare

V roce 1989 se zrodily první produkty pro peridu na světě, které byly navrženy tak, aby chránily ženské zdraví a životní prostředí. Zakladatelka Susie Hewson byla znepokojená škodlivým odpadem produkovaným konvenčními produkty pro periodu a toxickými chemikáliemi, které se v nich nacházejí a chtěla změnu. Protože je srdcem aktivistka, přimělo ji to jednat na základě svých obav o planetu a ženské zdraví a vytvořila první tamponu z organické bavlny na světě.

Natracare znamená více než jen organické a přírodní produkty. Pro všechny produkty používají pouze organické a přírodní materiály, které splňují nejvyšší požadavky na odbouratelnost v přírodě. Etické a ekologické principy dodržují i samotní dodavatelé surovin.

  • Jsou zcela bez chloru – bělicí složky na bázi chloru vytvářejí vedlejší produkt nazývaný dioxin, který má velmi škodlivý dopad na životní prostředí a na lidské zdraví (karcinogen).
  • Obsahují odbouratelnou přírodní celulózu z ekologicky obhospodařovaných lesů a bio bavlnu s certifikací GOTS.
  • Jsou vyrobeny převážně z bavlny a neobsahují syntetické a chemické látky běžně obsažené v konvenčních dámských hygienických potřebách. 
  • Jsou v přírodě zcela rozložitelné a kompostovatelné, takže nezanechávají nežádoucí odkaz budoucím generacím
  • Neobsahují viskozu, plasty, pryskyřice, polyakrylátové absorbenty, ropné deriváty ani jiné látky, které mohou v kontaktu s kůží vyvolat podráždění. 
  • Nejsou testovány na zvířatech
 

Nejprodávanější

65
158165158
Značky

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem