Pandoo, Německo

Zakladatel společnosti Salvatore Decker byl na svých výletech po světě a pod mořskou hladinou každodenně konfrontován s odpadem, který vytvářejí hlavně jednorázové produkty. Igelitové sáčky, plastové láhve, kelímky i vlhčené ubrousky použijeme jednou, ale dokáží konstantně znečišťovat pláže, oceány a celou planetu. Staleté lesy, které hrají tak důležitou roli v udržení zdravého klimatu se kácí a používají k výrobě kapesníků a toaletních papírů s minimální životností.

Rozhodl se proto, že je potřeba něco s tím udělat, a založil značku, která produkuje jednorázové výrobky z udržitelného bambusu. Mimo ně najdete u Pandoo i další ekologické spotřební zboží jako jsou kosmetické pomůcky, produkty do domácnosti, textil a další.

Cílem společnosti je redukovat plastový odpad a současně bojovat proti globálnímu odlesňování planety. Jejich filozofie je založená na podpoře každého jednotlivého člověka, který se snaží byť minimálními krůčky jít po cestě za lepší budoucnost naší planety. Dennodenně se rozhodujeme, kolik mikrotenových sáčků použijeme, do čeho smrkáme i jakým kartáčkem si čistíme zuby. I malý plastový produkt, kterému se v každodenním životě vyhneme, má význam. Právě tyto malé změny mohou mít obrovský dopad v globálním charakteru, pokud se budeme snažit všichni.

Proč se Pandoo zaměřuje zejména na produkty na jedno použití?

Jednorázové výrobky potřebujeme. Svět, ve kterém by se lidé vzdali používání těchto produktů a přijali pouze pratelné, omyvatelné a znovupoužitelné varianty je utopií. Právě proto se Bamboo snaží nabídnout lidem udržitelnější alternativu, která šetří dřevo z tropických pralesů nebo zásoby ropy pro výrobu plastu. Bamboo produkty tak mají životní cyklus 0 až 3 roky.

Udržitelnost i kvalita pro každého

Výrobky Pandoo nejsou jen ekologické, ale samozřejmě nabízejí i skvělou kvalitu, takže jimi můžete bez obav nahradit běžné jednorázové produkty. Firma spolupracuje s uznávanými a nezávislými partnery a testovacími centry. Navíc se starají také o slušné pracovní podmínky a sociální standardy zaměstnanců. V Pandoo si uvědomují, že nejde o to produkty pouze prodat. Do budoucna usilují o vybudování kompletního dodavatelského řetězce, který by zajišťoval udržitelný životní cyklus produktů, tedy od surovin přes výrobu a prodej až po konečnou likvidaci.

Spolupráce a certifikáty Pandoo:

Mezinárodní FSC certifikace - zaručuje, že dřevo a potažmo papír, z něhož je předmět vyroben, pochází z lesa, jenž je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti. Více o této certifikaci.

Klimaneutral Produkt - aby Pandoo kompenzovali emise CO2 způsobené dodávkou produktů a surovin do Evropy, řadí se od roku 2019 mezi klimaticky neutrální partnery (skupina společností, které podporují projekty na ochranu planety a klimatu)

BSCI Program - program pro zlepšení sociálních standardů. BSCI nabízí společnostem kodex chování, který je podporuje v jejich úsilí o vybudování etického dodavatelského řetězce.

TÜV Rheinland - nezávislý poskytovatel testovacích služeb. Certifikát TÜV potvrzuje, že produkt splňuje stanovená kritéria.


Odkud pochází bambus výrobků Pandoo?

Celosvětově roste kolem 1500 druhů bambusu, ale bohužel ne v Evropě. Know-how pro pěstování a zpracování bambusu se nachází hlavně v Číně, kde německá společnost Pandoo úzce spolupracuje se svými partnery, aby zajistili spravedlivé pracovní podmínky a udržitelnou výrobu.

Proč bambus?

Díky svým vlastnostem může nahradit papírové i plastové výrobky, a zbytečně přitom nezatěžovat životní prostředí.

Víte, že každý čtvrtý strom vytěžený z deštného pralesa putuje do papírenského průmyslu? Ze spousty z nich pak vznikají jednorázové papírové výrobky, které použijeme jednou a putují do koše. Oproti klasickým stromům však bambus dokáže dorůst až o 1,6 m denně! Sklízet ho tak můžeme po 3-5 letech. Díky tomu můžeme na menší ploše vypěstovat vyšší množství bambusu a zachovat přírodní lesy nedotčené.

Bambus také dokáže absorbovat ohromné množství oxidu uhličitého a oblast zarostlá bambusy produkuje o 35% více kyslíku než běžný les. Bambus také dokážeme recyklovat a snadno se rozloží.

A pokud se bojíte, že byste pandám ohrozili jídelníček, můžete být v klidu. Papír Pandoo je vyrobený z odrůdy moso bamboo (Listoklasec jedlý), kterou pandy nekonzumují :-).

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Pandoo toaletni papir
199 Kč

Toaletní papír Pandoo není bělený a je to čistě přírodní produkt bez parfemace.

Kód: 4280001327870

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem