GS Probio Glukan 60 kapslí

Čistá síla přírody na podporu imunity celé rodiny. Dvojnásobná síla probiotik a betaglukanu s vitaminem D3 a selenem. Vhodný pro dospělé a děti od 3 let, celoročně i sezónně v období zvýšené zátěže.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 8595693300176
450 Kč
GS Probio Glukan 60 kapslí
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při objednání nad 1500 Kč
Vyberte si dárek
Vyberte si dárek
k objednávce nad 650 Kč
Poradíme při výběru
Poradíme při výběru
denně po telefonu i e-mailu
Zítra u vás
Zítra u vás
při objednání do 10:00

GS Probio Glukan je přípravek na podporu imunity celé rodiny. Na podporu dlouhodobou i akutní v období zvýšené zátěže během chladných měsíců a v kolektivech – pracovních, školních, školkových.  Obsahuje unikátní kombinaci 9 velmi odolných kmenů probiotických bakterií a betaglukan z kvasinky pivní, vyznačující se vysokou 80% čistotou. Množství 150 mg v jedné kapsli, uvedené na obalu, vyjadřuje přepočtené čisté množství betaglukanu. Na podporu imunity obsahuje i denní dávku vitaminu D3 a selen.  

Výhody výrobku

 • Unikátní synergická kombinace probiotik a kvasničného betaglukanu, s vitaminem D3 a selenem.
 • Denní dávka vitaminu D3.
 • Pro dospělé i děti od 3 let.
 • Kapsli je možné otevřít nebo rozstříhnout a obsah zamíchat do nápoje nebo jogurtu.
 • Čisté složení bez cukru, sladidel, konzervantů či umělých barviv.

Proč užívat GS Probio Glukan

 • Pro dlouhodobou podporu imunitního systému.
 • Pro akutní podporu imunitního systému a při zvýšené zátěži organismu např. během chladných měsíců nebo v kolektivech – pracovních, školních, školkových.
 • Během užívání antibiotik, a zejména po dobrání předepsané dávky.

Pro koho je vhodný

 • Pro všechny, kteří chtějí účinně podpořit imunitu svou i svých dětí čistou přírodní cestou bez cukru, sladidel, konzervantů a chemických barviv.
 • Pro všechny, kteří tráví čas v místech plných lidí, v MHD, v kancelářích, v obchodech, školách, školkách, apod. a potřebují podpořit svoji imunitu během období s vyšším výskytem nachlazení.
 • Pro všechny se sníženým imunitním systémem (senioři, osoby s nezdravým životním stylem, kuřáci, lidé žijící ve znečištěném prostředí).

Popis složek

Probiotika 

Přirozenou součástí trávicí soustavy je střevní mikroflóra, tvořená miliardami prospěšných bakterií, které mají nezastupitelný význam pro fungování organismu. Podporují trávení, vytvářejí důležité látky (např. vitaminy skupiny B) a podílejí se na fungování imunitního systému.
Správné fungování mikroflóry však může ovlivnit celá řada faktorů. Jedná se například o nesprávné stravování (smažená, konzervovaná, průmyslově zpracovaná strava), zatížení organismu, stres, užívání antibiotik a další.

GS Probio Glukan obsahuje unikátní kombinaci devíti velmi odolných kmenů probiotických bakterií, které se přirozeně vyskytují ve střevní flóře a mohou ji v případě potřeby efektivně doplnit.

Betaglukan 

V GS Probio Glukan je použit betaglukan z kvasinky pivní (Saccharomyces cerevisiae). Tento betaglukan se u nás používá nejčastěji, protože je pro náš organismus nejpřirozenější a také biologicky nejaktivnější. Zjednodušeně se dá říct, že zatímco západní civilizace už po staletí peče chleba a pije pivo, a tím pádem většina glukanů u nás zkoumaných a podávaných, jsou glukany kvasničné, v Asii většinu tvoří glukany houbové. Některé země mají dostatečné zásoby jiných zdrojů a glukany se často izolují podle toho, čeho je přebytek – ve Francii z mořských řas, v Kanadě z obilí.

Kromě působení na imunitní systém jsou betaglukany předmětem zkoumání v mnoha jiných oblastech lidského zdraví.

Pro správné působení je důležité betaglukany izolovat a vyčistit, protože čím je čistší, tím je účinnější. Výhodou je, že je lze izolovat ve velmi čistém stavu, což se o většině přírodních produktů používaných na podporu imunity nedá říct. Na trhu najdete spoustu bylinných doplňků stravy, které mohou obsahovat extrakt z listů, kořenů, celých rostlin. V každém produktu tedy bude něco jiného.

Nezastupitelný vitamin D3  

Lidské tělo si vitamin D umí vytvořit samo pravidelným vystavením kůže slunečnímu záření. Jeho tvorba je tedy závislá na pobytu venku. V našich zeměpisných podmínkách ale tolik slunce během celého roku nemáme, a situace se v zimě a na podzim ještě zhoršuje. Vitamin D můžeme přijímat i z některých potravin, ne každý však pravidelně konzumuje potraviny bohaté na vitamin D – tučné mořské ryby, vaječné žloutky, některé houby, mléko a mléčné výrobky.  Proto mají svůj význam doplňky stravy s vitaminem D.

Vitamin D3  obrovský význam pro imunitu, tj. vlastní ochranu organizmu před vnějšími vlivy, zejména virového a bakteriálního původu. Přispívá také ke správnému vstřebávání/využití vápníku a fosforu v těle a k udržení zdravých kostí i zubů, napomáhá udržet i správné fungování svalů.

Selen  

Selen patří mezi nejdůležitější minerály našeho organismu. Má v těle řadu biologických funkcí a hraje důležitou roli pro správné fungování imunitního systému. Je také silným antioxidantem, je důležitý pro dobrý stav vlasů a nehtů a pro správnou činnost štítné žlázy. 

Kdy užívat

 • Celoročně k účinné podpoře obranyschopnosti organismu.
 • Během obdobím zvýšené zátěže organismu.
 • Během užívání antibiotik, a zejména po dobrání předepsané dávky. 

Doporučené dávkování

Pro normální činnost imunitního systému užívejte 1 kapsli denně, nejlépe při jídle. Při zvýšené zátěži můžete užívat 2 kapsle denně (dospělí).

Děti od 3 let užívají 1 kapsli denně. Malým dětem je možné kapsli otevřít nebo rozstřihnout a obsah zamíchat do nápoje nebo jogurtu. 

Upozornění

GS Probio Glukan obsahuje živé mikroorganismy. Jejich přežití ve vysokém počtu po celou dobu minimální trvanlivosti je zabezpečeno tzv. lyofilizací. Při tomto procesu jsou bakterie šetrným způsobem zbaveny nadbytečné vody a uvedeny do klidového stavu. Jsou však velmi citlivé na dodržení správných skladovacích podmínek.

Aby byla zajištěna kvalita výrobku, dbejte prosím především na dodržení předepsaného teplotního rozmezí a ochranu kapslí před vlhkostí. Vlhkost a teplota nad 25 °C živé kultury velmi rychle znehodnocují. Výrobek můžete skladovat při běžné pokojové teplotě (okolo 20 °C). Uložení v chladničce není nutné. Pokud však hrozí, že výrobek bude vystaven teplotám nad 25 °C, například v létě, doporučujeme Vám uložit jej v tomto období do chladničky či v chladné nebo klimatizované místnosti, kde budou živé kultury lépe chráněny.

Kapsle uchovávejte v uzavřeném obalu. Vyjímejte je vždy bezprostředně před užitím. Nesahejte do dózy, abyste do ní rukou nezanesli vlhkost. Doporučujeme kapsle odsypat do víčka a z něj poté odebrat. Dózu opět dobře uzavřete. Balení obsahuje sáček s vysoušedlem, který neslouží ke konzumaci.

 • Není určeno pro děti do 3 let.
 • Skladujte mimo dosah dětí.
 • Nepřekračujte doporučené dávkování.
 • Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy.
 • Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením.
 • Výrobek je bez cukru a sladidel, bez umělých barviv, bez konzervantů a bez lepku.
Výživové složky V 1 kapsli % RVH
Kvasničný beta-glukan s 80% čistotou 150 mg *
9 kmenů bakterií mléčného kvašení > 1 mld. CFU** *
Selen 20 µg 36
Vitamin D3 5 µg 100
RVH – referenční výživová hodnota denního příjmu u dospělých

* – RVH nebyla stanovena

Složení

Kvasničný beta-glukan, plnidlo (maltodextrin), komplex bakterií mléčného kvašení (Pediococcus acidolactici, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium longum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei ssp paracasei, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium bifidum; obsahuje mléko), obal kapsle (želatina), protispékavé látky (stearan hořečnatý, inulin), barvivo (uhličitan vápenatý), selenové kvasnice, antioxidant (kyselina L-askorbová), seleničitan sodný, cholekalciferol.

Doplňkové parametry

Kategorie: Imunita
Záruka: 5/2025
Hmotnost: 0.2 kg
? Pro koho: Dospělí, Děti od 3 let
? Typ stravy: Potravinový doplněk
Značka: Green - Swan Pharmaceuticals CR, a.s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: