Správná péče o oční okolí vás může viditelně omladit

Kůže kolem očí je nejtenčí na celém obličeji a je náchylná k poškození. Právě proto se kolem ní nejčastěji objevují první známky stárnutí. Ale správná péče o oční okolí může nejen oddálit tvorbu vrásek, ale i kruhů pod očima. Pojďme se na to podívat podrobněji.

ocni krem 2

Čistota půl… vrásek

Tohle bychom nechali tesat do kamene – čistá pleť je zdravá pleť. O čtyřech jednoduchých krocích k dokonalé pleti už jsme jeden článek psali, tentokrát se zaměříme konkrétně na péči o oční okolí.

Čím začít? Výběrem vhodných odličovacích přípravků, které nebudou náchylnou kůži vysušovat, zbaví pleť nečistot, ale zároveň budou šetrné k očím. Kromě přípravků přímo učených na oči, jsou nejšetrnější variantou odličovací oleje, které jsou vhodné i pro citlivou a sušší pleť, zároveň hezky kloužou, takže nedochází k nepříjemnému drhnutí a podráždění.

A víte, jakým směrem si oční okolí očistit? Možná vás to překvapí, ale ať už kosmetickými tampony nebo prsty, vždycky směrem do středu obličeje, tedy proti směru vrásek. To dá rozum.

Výživa pro oční okolí 

Pravidlo číslo jedna – nepoužívejte na oční okolí stejný krém jako na zbytek obličeje. Chybí v něm totiž složky speciálně určené právě na oblast okolo očí.  Oční krémy a gely obsahují peptidy, které napomáhají navracet pleti pružnost a pevnost, rozjasňují ji a nejsou parfemované, takže nedráždí.

Náš tip: právě máme o 42 % zlevněný oční balzám Nuxe Nuxuriance Gold. Francouzská značka Nuxe v sobě spojuje sílu přírody a účinnost vědy a patří mezi nejinovativnější francouzské firmy.

Kromě výběru správného přípravku je i tady důležitý způsob aplikace – opět od vnějšího koutku do středu obličeje směrem k nosu a nahoře přesně naopak od vnitřního k vnějšímu koutku. Poklepat, netlačit.

ocni krem 1 (2)

Kruhy pod očima

Vedle vrásek nás všechny dovedou potrápit i tmavé kruhy pod očima, což způsobují prosvítající žíly. Kromě úpravy životosprávy (zdravě jíst, málo stresovat, naordinovat sidetox, což se snadno řekne a hůř se dělá) můžete vyzkoušet přípravky na redukci kruhů a váčků pod očima.

Nepřítel jménem modré světlo

Nejspíš jste už samy na sobě poznaly, že zejména dlouhé a večerní koukání na obrazovku počítače, televize nebo mobilu unavuje oči, ale oddaluje spánek. Podle některých odborníků modré světlo urychluje stárnutí pleti, protože proniká hluboko do pokožky, kde poškozuje kožní buňky.[1]

Náš tip: Pro ženy, které pracují u počítače a modrému světlu se tak nevyhnou, vyvinula francouzská značka URIAGE krém na oční kontury s patentovanou ochranou před oxidačním stresem.

6419_uriage-age-protect-ocni-kontury-15ml

Nechte oči promluvit

Výborně, máme odlíčeno, namazáno, vyživeno a teď už zbývá jen očím dodat objem a délku. Krásně nalíčené oči dokonale odpoutají pozornost od jakýchkoli nedokonalostí, a jestli se bez něčeho neobejde většina českých žen, tak je to řasenka. Stačí si jen vybrat.

 

Máte nějaký vlastní fígl, jak udělat vaše oči neodolatelné? Napište nám do komentáře na Facebooku INVE-Beauty.

 

[1] Zdroj: https://www.andeloptik.cz/sok-modre-svetlo-z-pocitacu-skodi-zdravi-i-krase/

 

Příručka zdarma „Obličej bez vrásek“

V této příručce vám poradíme, jak na masáž obličeje a další tipy pro mladistvou pleť. Věnujte svému obličeji péči v podobě těchto osvědčených postupů a vaše pleť bude nejenom zářit, ale bude působit i mladistvějším dojmem.

Získat zdarma