Jak zpomalit stárnutí pleti? Regenerujte ji 3 aktivními látkami!

Možná jste právě před zrcadlem našla své první vrásky a možná už pár vrásek nějakou dobu máte, ale kvalita vaší pleti se náhle zhoršila. Poohlížíte se po krému pro zralou pleť, ale nevíte, jaké účinné látky by měl obsahovat? Vybrali jsme pro vás tři aktivní látky, díky kterým dopřejete pleti regeneraci a zpomalíte stárnutí pleti na dalších pár let.

starnuti pleti 1

Co by měl obsahovat krém pro zralou pleť

S biologickým stárnutím pleti nikdo z nás nic nenadělá, ale na tváři se nám toho podepisuje daleko víc. Intenzivní stres, nedostatek spánku, UV záření, kouření… Tohle všechno oslabuje přirozenou obranyschopnost pleti a ta ztrácí jas, pružnost a objevují se první vrásky.Ale výběr správného krému může být trochu oříšek.

Můžete vybírat podle značky, podle ceny, nebo podle složení, což je podle nás ta nejlepší varianta. Jaké jsou tři látky, na které se při výběru pleťového krému proti vráskám zaměřit?

1.     Kyselina hyaluronová

Ne, tohle není jazykolam. Možná vás to překvapí, ale naše tělo si umí kyselinu hyaluronovou vytvořit samo. Jenže její produkce od 25. roku života klesá, pleť dostává méně hyaluronu, živin i vody, kterou na sebe tato látka váže. Proto pleť ochabuje a objevují se první vrásky kolem očí, úst a rtů.

Výrobky s přidanou kyselinou hyaluronovou však pomohou pleti dodat chybějící hydrataci, obzvlášťpokud jsou používány pravidelně. Můžete si vybrat například pleťový krém s kyselinou hyaluronovou, sérum, oční krém, nebo třeba krém na pleť na krk a dekolt.

532_16029-kyselina-hyaluronova-gel-d-k

2.     Probiotika

Probiotika jsou mikroorganismy, které pozitivně ovlivňují složení mikroflóry. Pokud je kožní mikrobiota nevyvážená, zrychluje se stárnutí pokožky. Proto potřebuje ochranu – dodejte jí probiotika a posilte tak kožní bariéru. Vaše pleť vám poděkuje, protože díky nim dokáže lépe čelit každodenním vnějším vlivům.

Náš tip: v kosmetice SVR inovativní řady Biotic najdete pasterizovaná probiotika, výše zmíněnou kyselinu hyaluronovou, vitamín C i ceramidy. Dokonalý regenerační koktejl pro silnější, hladší a mladší pleť už se nese.

7756_svr-biotic-c20

3.     Ceramidy

I ceramidy najdete běžně v našem těle – tyto tuky jsou součástí buněčných membrán v pokožce. Ale také jejich tvorba s věkem ubývá, proto je dobré, dodávat je pleti zvenku. Tvoří až 50 % ochranné bariéry pokožky, a tím pádem pokožku udržují hydratovanou.

Svědění, pnutí, podráždění je typické pro suchou kůži. Suchá kůže postrádá lipidy včetně ceramidů a nemůže plně fungovat jako ochranná bariéra. Kůže se stává propustnou pro patogeny a dehydratuje se. Výsledkem napnutá, méně pružná a povolená pokožka a hlubší vrásky. Proto bychom neměli po třicítce váhat a doplňovat ceramidy prostřednictvím výživných krémů, hydratačních sér a balzámů.

 

Příručka zdarma „Obličej bez vrásek“

V této příručce vám poradíme, jak na masáž obličeje a další tipy pro mladistvou pleť. Věnujte svému obličeji péči v podobě těchto osvědčených postupů a vaše pleť bude nejenom zářit, ale bude působit i mladistvějším dojmem.

Získat zdarma