Péče o pleť v zimě?

Zima už klepe na dveře i okna. Teploty klesají k nule a my vystavujeme pokožku extrémní zátěži při přecházení z vytopených vnitřních prostor do mrazu. Pokud se chcete vyvarovat vysušení pokožky, je dobré ji hydratovat. Péče o pleť v zimě má však svá specifika, o kterých vám povíme v následujícím článku.

zima 2

Jak chránit pleť v zimě

Základem je zvolit hutnější a mastnější hydratační krémy a séra – obsahují olej, který zůstane na pokožce ve formě mastného filmu a pokožku ochrání. Dermatologové radí vybírat přípravky s obsahem lipidů, urey nebo ceramidů, které pomáhají udržovat vodu v těle a zároveň tvoří účinnou ochrannou bariéru před vnějšími vlivy.

Může se stát, že vyrazíte ven ve spěchu a na krém není čas. Čas si ale udělejte po návratu domů a pokožce se odměňte extra dávkou výživy a zklidnění. Na suchou kůži se osvědčilo mimo jiné i bambucké máslo a arganový olej, takzvané marocké zlato. Ten si zamilujte nejen pro jeho regenerační účinky a vůni, ale i všestranné použití – v péči o pleť, vlasy, nehty a dokonce i obočí.

6305_extra-bio-arganovy-olej-50-ml

Zimou trpí pokožka po celém těle

V zimních měsících si zaslouží dávku extra péče pokožka celého těla, kvůli vysušení vás může začít kůže svědět, šupinatět a praskat. Abyste se takovým projevům vyvarovali, sáhněte po vhodném tělovém mléku nebo tělovém oleji. Nejen, že dají vaši kůži zase do pořádku, ale často i příjemně voní, takže zrelaxují i vaše smysly.

Nezapomínejte ani na rty, které při pobytu venku praskají a pálí. Mějte proto vždy po ruce ochranný balzám v tyčince na rty nejen pro sebe, ale i pro vaše děti. Aplikujte jej několikrát denně.

Chraňte dětské tvářičky

I péče o dětskou pleť v zimě má svá specifika. Citlivá dětská pokožka je k zarudnutí a vysušení ještě náchylnější, než ta vaše. Proto neváhejte dítěti namazat tváře ještě před tím, než půjdete do chladu nebo silnějšího větru. Vybírejte kosmetiku bez parfemace, abyste předešli nežádoucím alergickým reakcím.

U dětí sáhněte spíše po mastném než hydratačním krému. K dostání jsou i speciální přípravky vyvinuté pro péči o pleť v zimě tzv. cold-creamy, například od Biodermy nebo Weledy (s včelím voskem).

733_abcderm-cc-40ml

Nezapomínejte ani na ruce

Říká se, že ruce jsou naše vizitka, ale dostávají pořádně zabrat a to nejen v zimě. Přitom stačí je mazat, mazat, mazat.

A občas je trochu rozmazlit třeba domácí maskou, kterou hravě umícháte z toho, co najdete ve spíži. Takže připraveny?

Zapněte si oblíbený pořad v televizi a v misce smíchejte:

  • 2 lžíce ovesných vloček
  • 1 lžíci medu (ten se postará o hydrataci)
  • půl lžíce olivového oleje extra virgin
  • pár kapek citronové šťávy
  • pokud chcete i jemný peeling, přidejte trochu hnědého cukru

Naneste na ruce, chvíli masírujte a pak nechte působit. Odpočívejte a užívejte si čas, který věnujete péči jen o sebe.