Jak vybrat vůně do bytu? Do každého pokoje se hodí něco jiného

My ženy, jako ochránkyně rodinného krbu a strůjkyně pohody, bychom měly dbát na to, aby i náš domov voněl jako kouzelné místo pokaždé, když se otevřou vchodové dveře. A není nic jednoduššího, než domů koupit vonnou svíčku, vosk nebo aroma difuzér. Víte ale, jaká vůně se nejlépe hodí do kterého pokoje?

vune 2

Květinové vůně – rozkvetlé zahrady i uprostřed zimy

Jestli také patříte mezi ty romantické duše, které nemohou projít kolem květinářství nebo keře popínavých růží bez toho, aby se zastavily, je tento typ vůni přesně pro vás. Květinové vůně v bytě mají harmonizující, uklidňující, radostný účinek. Co byste řekly sladké vůni květin při svěžím pobřežním vánku od Yankee Candle? My jí rozhodně říkáme ANO.

Levandule, růže, jasmín – ty jsou nejoblíbenější. A kam s nimi? Rozhodně do ložnice. Rozkvetlá třešeň, šeřík, lilie nebo magnólie navodí příjemnou atmosféru i v obývacím pokoji, až si pozvete kamarádku na sklenku vína.
Náš tip. Vonná svíčka s dřevěným knotem WoodWick zimolez v kombinaci s jasmínem nás i svou jemně růžovou barvou jarně naladila.

Vůně dřeva, orientu a koření

Za okny chumelí a mrzne, až praští. Sedíte na gauči, zachumlaná do deky s hrnkem čaje a dobrou knížkou. Ale něco k dokonalosti chybí. Krb. Dřevěný knot svíčky WoodWick, který nejen, že napomůže rychleji uvolnit vůni, ale zajistí i efekt praskajícího ohně. Instantní domácí pohoda ve skle.

V bytě zemitá vůně, která vás zahřeje, sluší zejména obývacímu pokoji. Tam těžší vůně vůbec nevadí. Ylangylang, hřebíček, svůdná ambra, svěží borovice… to je to, po čem vaše srdce touží. A pokud jste se ještě nenabažili Vánoc, zkuste ChristmasGarland.
Náš tip: Vůně jedle a skořice (SPARKLE & SHIMMER) od světoznámé značky Yankee Candle, která vydrží hořet 110–150 hodin.

6392_ww-petite-honeysuckle-31g

Svěží a ovocné vůně – v bytě povzbudí vaše smysly

V pracovně (ať už ji teď v době korony máte kdekoli) je třeba povzbuzení, takže až si dopijete třetí šálek kávy jako já, sáhněte po svíčce nebo vosku s nějakou svěží a jemnou vůní. Třeba jablek, hrušek a broskví, nebo exotické mango, broskve a citrusy vás nabijí energií, jako byste je právě snědla.

Koupelna nejčastěji voní právě vypraným prádlem, což je příjemné. Občas jsou tam ale cítit taky upocené pánské ponožky, takže koupě svíčky je nasnadě. Což tahle mořský vánek nebo citrusy?  
Náš tip. Zelená vůně květů vrby a chladivé vody od WoodWick.

6782_yankee-candle-beach-waves-623g

Aromaterapie vždy po ruce

Svoji soukromou aromaterapii si můžete nosit i v kabelce a v případě naléhavé potřeby ji použít. Kdykoli a kdekoli. Saloos vyvinul aroma rool-on, který krouživými pohyby nanesete na pulzní body, zápěstí a krk ve chvílích, kdy se budete cítit nekomfortně.

V nabídce mají harmonizační (s růží), antistresový (s meduňkou, levandulí a rozmarýnem), povzbuzující (s citrusovými esenciálními oleji), pro řidiče i zklidňující (to až budete třeba přespávat u tchyně… můžete ji taky namáznout).