Jak správně pečovat o pleť?

Jak správně pečovat o pleť? To je otázka, kterou si pokládá nejedna žena a nejeden muž. Pleť je totiž to, co jde na první pohled vidět. A jelikož žijeme ve světě, ve kterém si člověk dělá názor na člověka na základě vzhledu, je důležité pleť dát do pořádku. Abyste však svou pleť mohli dát do pořádku, je nutné zjistit, jakého typu vaše pleť je. V současné době rozeznáváme hned pět typů pleti, a to suchou pleť, mastnou pleť, atopickou pleť a dále normální a smíšenou. Na základě toho se vybírají vhodné denní pleťové krémy, pleťová séra či micelární vody.

plet 2


PÉČE O SUCHOU PLEŤ

Velmi často přicházíme do kontaktu se suchou pletí, která vzniká většinou na základě dehydratace organismu nebo na jejím vzniku má podíl stres. Suchá pleť je pleť bez mazu, bez pupínků, ale za to je velice citlivá na slunce, vítr či jakékoli další výkyvy počasí. Jelikož je suchá pleť velice nepříjemným problémem, který se projevuje svěděním, je třeba co nejdříve začít s léčbou. Pomocníky v této chvíli budou především hydratující denní a noční pleťové krémy, které poskytují rychlou úlevu od svědění. Tělový krém se vždy vybírá na základě stupně suchosti. Máte velmi suchou pokožku nebo jen středně suchou pokožku?


PÉČE O MASTNOU PLEŤ

Netrápí vás suchá pleť, nýbrž mastná pleť? Mastná pleť se zásadně leskne (i brzy po umytí) a je bohužel náchylnější k vzniku pupínků nebo černých teček. Důvodem toho je fakt, že mastná pleť přitahuje daleko více špíny než jiný typ pleti. A špína znamená vznik pleťových nedokonalostí.
Ptáte se, jak pečovat o mastnou pleť? Rozhodně nepodceňujte každodenní odličování. Pleť musí být čistá, aby nedocházelo k vzniku pupínků či černých teček. K odlíčení a čištění pleti používejte hydratační přípravky. Pokud si nejste čistotou pleti jistí ani po odlíčení, omyjte si svůj obličej studenou vodou. Tím se utvrdíte v tom, že je pleť bez zbytků make-upů a dalších škodlivin.

3393_eucerin-elasticityfiller-denni-krem-pro-zralou-plet-spf-15-18


PÉČE O ATOPICKOU PLEŤ

Řada lidí se bohužel potýká s atopickou pletí, která umí pořádně potrápit. Atopická pleť je nejen, že viditelná, ale také ji daný člověk pociťuje prakticky neustále. Dochází ke svědění, také často k bolestem. Je proto velice důležité začít s léčbou prakticky ihned. Pomáhají především tělové krémy a také kortikosteroidy, které se však užívají jenom v době nouze, kdy dojde ke kritickému zhoršení příznaků atopického ekzému. Jinak se apeluje na to, aby se člověk snažil nezpotit, protože pot stojí za rozšířením atopického ekzému i do míst, kde se původně neobjevoval.


PÉČE O NORMÁLNÍ PLEŤ

Jak poznat, že máte normální pleť? Normální pletí se rozumí pleť, která je mastná jenom na určitých místech (čili okolo takzvané T-zóny a na nose). Pro normální pleť je typické, že se mění v průběhu ročních období. Péče o ni není nijak složitá, nemusí se pořizovat žádné speciální produkty. Je vhodné pleť hydratovat hydratačními krémy, ale nic zvláštního dělat nemusíte.


PÉČE O SMÍŠENOU PLEŤ
Daleko náročnější je péče o smíšenou pleť. Smíšenou pleť jde popsat jako typ pleti, kdy se na obličeji mísí mastnota a suchost s normální pletí. Jedno místo může být mastné, druhé zase suché, třetí normální. Při péči o smíšenou pleť je velice důležité, abyste o každou část své pleti pečovali tak, jak to konkrétní část pleti potřebuje.

4079_vichy-liftactiv-collagen-special-anti-aging-face-cream-50ml