Jak na zdravé a krásné vlasy?

Mít zdravé, krásné vlasy, které budou zároveň husté a pevné. Je to i váš sen? V tomto případě je třeba přistoupit k šetrnější péči o vlasy, protože právě péče má vliv na vzhled vlasů. Jestliže budete používat kvalitní kondicionéry a balzámy na vlasy, šampony doporučované vaším kadeřníkem či jestliže budete přistupovat k vlasům se vší opatrností, vyhnete se jejich zplihlosti a unavenosti. Naopak budou vypadat svěže a stanou se tak vaší chloubou, kterou vám kdekdo bude závidět.

Abyste docílili pevných a zdravě vypadajících vlasů, kromě kvalitní vlasové kosmetiky vám pomohou tipy doporučované světovými kadeřníky. Stačí si jednotlivé tipy osvojit a rázem vaše vlasy budou takové, jaké je chcete mít.

vlasy 2

Vlasy se nemyjí příliš často

Drtivá většina žen si vlasy myje doslova denně. Mají pocit, že jinak jsou vlasy mastné, ochablé a zplihlé. Vlasy se však nemusí mýt denně, dokonce je to špatně. Při každodenním mytí si vlasy navyknou na prováděný rituál a automaticky se začnou rychleji mastit, budou střapatější a bohužel také lámavější. Zejména pokud se využívají šampony s parabeny při každodenním mytí, vlasy jsou vysušené a bez lesku. V ideálním případě vlasy umývejte alespoň obden.

Používáte kondicionér?

Drtivá většina žen zapomíná na kondicionér a při umývání myje vlasy jenom šamponem. Jenže šampon je jen prvním krokem k dokonale umytým vlasům a rozhodně nepostačuje. První umytí šamponem zbavuje vlasy špíny a mastnoty. Druhé mytí šamponem přináší vlasům krásu a následný třetí krok, jenž spočívá v mytí vlasů kondicionérem, vlasy hydratuje a přináší jim jejich zdravě vypadající vzhled.

2085_plantur-39-kofeinovy-balzam-pro-jemne-vlasy-19

Chybuje se ve vysoušení vlasů

Není tajemstvím, že vlasy slábnou, pakliže na ně neustále foukáte horký vzduch. Pokud se chcete vyvarovat slabým a lámavým vlasům, zkuste minimalizovat používání kulmy, žehličky nebo fénu. Po umytí vlasů vlasy nechte raději svévolně uschnout, i když to bude pár hodin trvat. Je to lepší, než kdybyste své vlasy (ještě často bez použití ochranného přípravku) dlouho fénovali.

Při svévolném schnutí vlasů platí několik pravidel. Především se nejdříve musíte pokusit vlasy šetrně vysušit, a to ideálně jemným ručníkem nebo starým tričkem z bavlny. Jen tak nedojde k poškození vlasové struktury. Dále také pamatujte na to, že s mokrými vlasy se nespí!

Nezapomínejte na vlasovou regeneraci

Klíčem ke krásným vlasům je také dodržování vlasové regenerace. Pokud vlasy několik dní v kuse namáháte, dopřejte jim alespoň den oddechu. Zabráníte tak vypadávání vlasů, také jejich lámání nebo suchosti. Pokud chcete vlasy regenerovat, vyplatí se nanést na vlasy různé vlasové masky, které vlasům dodávají opětovanou energii a zdravost. Používejte olejíčky, které jsou podobnou ochranou vlasů jako opalovací přípravky jsou ochranou pokožky.

4568_moroccanoil-treatment-vlasova-kura-pro-vsechny-typy-vlasu-26