Celulitida: Co to je a co na ni platí?

Zejména ženy si zakládají na svém dokonalém vzhledu. Snaží se hubnout, aby si samy sobě připadaly atraktivnější, také pečují o svou pleť všemi různými přípravky a mastičkami. Jenže i přes jejich veškerou snahu se v oblasti hýždí a stehen může objevit celulitida - častý problém, který umí ženy opravdu velice potrápit. I když většina lidí ví, jak celulitida vypadá, jen málokdo tuší, co na ni doopravdy platí.

celulitida 2

Celulitida jako kosmetický i zdravotní problém nejedné ženy

Co to je celulitida? Ženě, které se s tímto problémem denně zdraví v zrcadle to vysvětlovat nemusíme. Mluvíme o kosmetickém a zároveň také zdravotním problému, který sice nepředstavuje žádné zdravotní riziko, ovšem umí pořádně snížit sebevědomí. Navíc ji můžeme brát za signalizaci jiného problému, se kterým se tělo pere.

Podle lékařů může být zhoršující se celulitida alarmem poukazujícím na nedostatečnou funkci lymfatického systému. Může také poukazovat na potíže s odváděním odpadních látek z metabolických procesů či na vznik křečových žil.

Jak celulitidu poznáte?

Jak již bylo zmíněno, ženě, které se s tímto kosmetickým problémem potýká, nemusíme více celulitidu představovat nebo definovat. Ona sama moc dobře ví, že mluvíme o nevzhledných hrbolcích, důlcích a nerovnostech či rýhách, které vznikají na kůži.

Je třeba konstatovat, že celulitida je ale nesprávné pojmenování tohoto problému. Správně je celulitida definována jako zánět buněk, proto při objevení rýh a nerovností na kůži o celulitidě mluvit nemůžeme. Označení tohoto problému je tedy jen lidově zaužívané.

4301_lymfa-foto

Proč vzniká celulitida?

Pokud se také řadíte do skupiny žen, které bojují proti celulitidě, jistě se ptáte, proč vůbec kosmetická nedokonalost vznikla. Za vznikem celulitidy, respektive takzvané pomerančové kůže, může stát hned několik faktorů, k nimž patří:

  • Genetika
  • Špatný a nesprávný životní styl
  • Nedostatečné pohybové a stravování návyky
  • Hormony (např. hormonální antikoncepce)

Zmiňované faktory také mohou přispívat ke zhoršení celulitidy. Při špatných stravovacích návycích dochází k ještě většímu ukládání tuků do tukových buněk, a ještě k většímu hromadění vody. Následná obezita a nadváha potom jenom zviditelňuje ukládání tuku a hrbolky v tukové tkáni.

Co na celulitidu platí?

Toužíte po odstranění nehezky vypadající celulitidy? Je právě odstranění celulitidy tím jediným tématem, které vás vlastně zajímá? Pokud tomu tak opravdu je, máme pro vás několik tipů, jak na ni můžete vyzrát nebo jak její projevy můžete alespoň zmírnit.

Vyzkoušejte krém na celulitidu

Pomocníky mohou být samozřejmě kosmetické přípravky, které vedou ke zlepšení stavu celulitidy. Do skupiny účinných produktů patří krém na celulitidu, také peelingy, které obsahují kávu nebo skořici. Vhodné jsou různá tonika nebo gely na celulitidu, jež mají za úkol odstraňovat odumřelé buňky pokožky (doporučujeme především produkt Lierac Phytolastil, který působí nejen proti striím).

3720_lierac-phytolastil-gel-proti-striim-22

Pitný režim je důležitý

Když vás něco trápí, ve většině případů je řešením pitný režim. Ten může pomoct i v případě, že se potýkáte s celulitidou. Je však velice důležité pít ryze čistou vodu, případně bylinkové čaje bez cukru. To podpoří látkovou výměnu, také cirkulaci krve a samozřejmě i lymfy v těle. Vyhnout byste se měli především alkoholu.

Pozměňte svůj jídelníček

Již bylo zmíněno, že za celulitidou stojí nevhodné stravování. Cukry, sůl, velké množství nezdravých tuků - to vše se podepisuje na hýždích a stehnech. Proto svůj jídelníček trochu přestavte - ať je vaše strava vyvážená, plná bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Hlavně se vyvarujte hladovění, proti kterému se tělo zbrojí ukládáním zásob do nejvíce problematických partií.