Certifikát Cosmebio

Cosmebio je největší francouzská obchodní asociace. Podmínky pro udělení certifikace vydávané touto společností vycházejí ze standardů francouzské kontrolní organizace Ecocert. Produkt musí obsahovat minimálně 95% složek přírodního původu. Dále se certifikace dělí podle množství surovin v bio kvalitě, tedy pocházejících z ekologického zemědělství.

1. Ochranná známka Cosmebio BIO (zelená) - Minimálně 95 % složek z celkového složení je z přírodních surovin nebo přírodního původu. Minimálně 95 % z použitých rostlinných složek je v kvalitě BIO. Minimálně 10 % z celkového složení je v kvalitě BIO (pochází z ekologického zemědělství).
2. Ochranná známka Cosmebio ECO (modrá) - Minimálně 95 % složek z celkového složení je z přírodních surovin nebo přírodního původu. Minimálně 50 % z použitých rostlinných složek je v kvalitě BIO. Minimálně 5 % z celkového složení je v kvalitě BIO (pochází z ekologického zemědělství).

Produkty označené logem Cosmebio nesmí obsahovat ropné deriváty (paraffinum liquidum, silikony, PEG deriváty), syntetické konzervanty (parabeny), geneticky modifikované suroviny, syntetická barviva a parfemace a produkty nesmí být vyráběny způsobem, který by byl nešetrný k přírodě. Zakázáno je také užívání ionizujícího záření.

certifikat-cosmetique_bio___charte_cosmebio-1

Značky: