Certifikát Bioagricert

Bioagricert srl se zrodil v roce 1984, kdy skupina techniků a odborníků začala pracovat jako nezávislý certifikační a kontrolní orgán.
V roce 1985 se Bioagricert stal partnerem IFOAM (Mezinárodní federace hnutí za ekologické zemědělství), která aktivně pracovala na rozvoji ekologických předpisů a norem.
V roce 1993 byla uznána Ministerstvem zemědělské politiky jako Autorizovaný národní orgán pro kontrolu a certifikaci ekologické produkce (na základě Nařízení EHS 2092/91).
V roce 1996 se stala prvním orgánem akreditovaným IFOAM pro certifikaci a kontrolu rostlinných, živočišných a zpracovaných organických produktů.
V roce 2001 Bioagricert spustil trasparent‐check, první on-line certifikační systém, jehož prostřednictvím je možné přímo on-line kontrolovat stav certifikace ekologických certifikací (viz www.trasparente‐check.com), zatímco v roce 2015 spustil on-line systém DTPB. – Transakční dokumenty pro ekologické produkty – sledují transakce mezi ekologickými provozovateli.
Hlavní sídlo se nachází v Casalecchio di Reno, Bologna, Itálie, což je také počítačové srdce celé organizace, která koordinuje všechny národní a mezinárodní kanceláře a inspektory v: Evropě, Severní a Latinské Americe, jihovýchodní Asii, Středomoří, Polynésii. , Jižní Korea, Indie.
Bioagricert je akreditován podle ISO 17065 u ACCREDIA (italský akreditační orgán) s registrací 50B. Je autorizován jako certifikační a kontrolní orgán italským ministerstvem zemědělské a lesnické politiky (Mipaaft) s vyhláškou č. 91822 ze dne 29.07.2002 obnovenou dne 12.02.2019 a Evropskou unií s kódem IT BIO 007.
V roce 2017 se Bioagricert stal součástí Foodchain ID Group a rozšířil své portfolio certifikace, ověřování, testování a technických služeb.

Bioagricert logo1

Značky: